home | kontakt | formularze | partnerzy | dystrybutorzy | uśmiech dziecka | muzyka VTM |


HusBao dla dorosłych

Kamykowa gra HusBao to przede wszystkim świetne zajęcie wolnego czasu. Może stanowić nowe popołudniowe czy też wieczorne wyzwanie lub odpoczynek po ciężkim dniu. Jej uniwersalność pozwala zrobić z niej zarówno zajęcie graniczące z terapią antystresową, jak i walkę na pograniczu sportów ekstremalnych dla chętnego do ćwiczeń umysłu. Dowolna dynamika strategii gry, nie zmuszająca gracza do maksymalnego wysiłku, sprawia, że granie w HusBao staje się nie tylko wspaniałym odpoczynkiem, lecz także wyzwaniem. Stopień zaangażowania graczy zależy od nich samych, więc jeśli mają podobne oczekiwania, gra w HusBao będzie dla nich zarówno wspaniałym przerywnikiem codziennego dnia, jak i zmierzeniem swoich sił lub nawet hazardem.

Już sam kontakt z naturalnym drewnem i półszlachetnymi tybetańskimi kamieniami czyni grę bardzo przyjemną i relaksującą. Oczywiście w HusBao można grać również bardzo poważnie, o czym świadczą liczne turnieje rozgrywane od tysięcy lat na całym świecie. Szybkie liczenie pozwalające zaplanować kilka posunięć do przodu w maksymalnie 16 pozycjach wyjściowych to nie lada zadanie i trzeba długiej praktyki, aby umieć przewidzieć kolejne posunięcia, uwzględniając jedną z rozlicznych możliwości reakcji przeciwnika. Planowanie strategii, szybkie obliczanie liczby kamieni oraz przewidywanie kolejnych ruchów przeciwnika to główne zadania gracza, który myśli o zwycięstwie. Ruchy obronne i impasy (czyli pułapki) to działania gracza, który dostapił wyższego wtajemniczenia.

Zarówno grać, jak i przegrać można bardzo różnie. Przegrana, w której przeciwnik ogołocony zostanie do ostatniego kamienia, to jego klęska znacznie gorsza od przegranej, w której na końcu partii w dołkach pozostanie mu 10 kamieni. Oczywiście ogranie do zera to zadanie dla najtęższych umysłów analitycznych. My pozostańmy może na razie w sferze dobrej zabawy, rozrywki i odrobiny hazardu połączonego z relaksem. Uwaga! Dla znacznego utrudnienia gry możemy już na jej początku ustalić jeden stały kierunek ruchów.

HusBao dla seniorów

Kamykowa gra to prawdziwy skarb uniwersalności. Reguły są bardzo proste, a stopień trudności uzależniony jest od umiejętności i zaangażowania przeciwnika. Tempo gry ustalają sami gracze, a czas na wykonanie jednego ruchu jest zazwyczaj niczym nie ograniczony. Grę można również przerwać w dowolnym momencie i kontynuować po kilkugodzinnej czy nawet kilkudniowej przerwie. Rozłożona na stole czy komodzie stanowi interesujący element wystroju pomieszczenia. To wszystko sprawia, że na całym świecie gra HusBao jest bardzo lubianym zajęciem dla ludzi starszych. Gra pozwala dodatkowo na regularny trening manualny oraz utrzymanie sprawności umysłowej. Przerwa, jaką ma gracz, podczas gdy jego przeciwnik obmyśla swoje posunięcie, może być wykorzystana w dowolny sposób i przeznaczona na rozmowę lub inne drobne zajęcia, szczególnie jeśli przeciwnik potrzebuje więcej czasu do zastanowienia się i przemyślenia dalszej strategii.

HusBao dla seniorów i wnuków

Gra stanowić więc może fantastyczny prezent dla dziadka czy babci tym bardziej jeśli często spędzają oni czas z wnukami. Partia rozgrywana między dziadkami i wnukami to sama rozkosz nie tylko dla graczy. Obserwator będący rodzicem dziecka grającego ze swoimi dziadkami ma możliwość obserwacji zaangażowania dziecka, które czyni wszystko, by pokazać swoje umiejętności i stanąć na wysokości zadania, którym jest chęć ogrania osoby dorosłej. Nie da się jednak opowiedzieć słowami tego, co dzieje się podczas takich arcyciekawych partii. Aby to wiedzieć, trzeba to przeżyć!

© 2008 Strona jest własnością Kryniewski Press&Media. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
HusBao kamykowa gra – to zastrzeżony słowno-graficzny znak towarowy

muzyka relaksacyjna Solitudes | muzyka relaksacyjna VTM | Avalon | reflections | Somerset Ent.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.