home | kontakt | formularze | partnerzy | dystrybutorzy | uśmiech dziecka | muzyka VTM |


HusBao dla mniejszych i najmniejszych

Kamykowa gra HusBao to jedna z najciekawszych
gier strategicznych i zarazem najstarsza, umożliwiająca
wszechstronną edukację dziecka. Oparta na strategii
jednocześnie uczy logicznego myślenia, pozwala na
kilkunastominutowe skupienie i ćwiczy podstawy liczenia
(w szczególności dodawania). Dopinguje młody umysł
do budowania pierwszych planów taktycznych oraz
samoistnie rozwija zdolności motoryczne każdego
dziecka. Spostrzegawczość oraz chęć obcowania
z przepięknymi naturalnymi kamieniami pozwalają
dzieciom już poprzez kilkuminutową obserwację
poznać zasady gry.

Pierwsze kroki

Początkowo dużą radość sprawia dzieciom już samo przekładanie kolorowych, pięknych
półszlachetnych kamyków. Dźwięk, jaki słychać, gdy stosunkowo ciężki kamień spotka się
z jednorodnym naturalnym drewnem, jest fascynujący, i to nie tylko dla najmłodszych.
Podświadome obcowanie z naturą wpływa również na wewnętrzne uspokojenie się zarówno
dziecka, jak i osoby dorosłej.

Wszechstronny rozwój dziecka

W dalszych etapach gry dzieci szybko nabierają nadzwyczajnych zdolności motorycznych. Wybieranie, liczenie oraz uważne rozsiewanie pojedynczych kamyków do następujących kolejno po sobie dołków jest nie tylko wspaniałą zabawą, lecz także efektywnym ćwiczeniem dokładności, koncentracji oraz motoryki palców. Sprawność ta jest w przyszłości bardzo przydatna podczas nauki rysowania i pisania. Kolejne etapy gry i dogłębne jej poznawanie to początki myślenia strategicznego. Liczenie kamieni i planowanie rozpoczyna się zazwyczaj od jednego ruchu. Już po kilkunastu minutach gry można zaobserwować u dziecka rozwój sprawności motorycznej oraz pozytywny emocjonalny stosunek do zabawy i nauki równocześnie.

HusBao na świecie

Dzieci na całym świecie kochają HusBao, ponieważ grają w nie również, i to z wielkim zaangażowaniem, dorośli. Poza relaksem i zabawą gra daje dużo radości, uczy koncentracji, poprawia zdolność logicznego myślenia i przewidywania, uczy dokładnego dodawania, wdraża - nawet czterolatka - w tajniki prawdziwej strategii.

Rola HusBao w przedszkolu

Ze względu na swoje walory edukacyjne, idące w parze z doskonałą zabawą, HusBao sprawdza się doskonale zarówno w przedszkolach, jak i świetlicach szkolnych. Spełnia szereg zadań edukacyjnych i rozwojowych na każdym stopniu rozwoju dziecka. Ciekawe jest również to, że różnica wieku graczy nie stanowi większej przeszkody w rozegraniu ciekawej i pełnej wrażeń partii, nawet w tak skrajnym przypadku, gdy dziecko gra z osobą dorosłą. Mimo starań, dorosły przeciwnik może przegrać z dzieckiem, które zastosuje kilka mądrych, strategicznych posunięć, doprowadzając do sprzyjającego ustawienia kamieni, lub niespodziewanie zastawi na współgracza - świadomie bądź nie - pułapkę.

O tym, jak przydatne może być HusBao w przedszkolu, świadczą tysięce zestawów znajdujących się na ich wyposażeniu na całym świecie. W Niemczech sprzedano ich w osatnich latach dla przedszkoli ponad 20 tyś.

© 2008 Strona jest własnością Kryniewski Press&Media. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
HusBao kamykowa gra – to zastrzeżony słowno-graficzny znak towarowy

muzyka relaksacyjna Solitudes | muzyka relaksacyjna VTM | Avalon | reflections | Somerset Ent.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.