home | kontakt | formularze | partnerzy | dystrybutorzy | uśmiech dziecka | muzyka VTM |

Opis gry

HusBao to najstarsza umysłowa, strategiczna gra planszowa, przeznaczona dla dwóch osób. Jako plansza służy zazwyczaj deska z masywnego drewna z wyżłobionymi dołkami, w których umieszcza się na przykład szlifowane kamienie, fasolki, muszelki lub drewniane kulki. Plansza do gry HusBao posiada 32 dołki rozmieszczone w czterech równoległych rzędach po osiem. Grę rozpoczyna się od określonego zasadami, początkowego ustawienie kamieni. W 24 dołkach umieszcza się po 2 kamienie, 8 z nich pozostaje pustych. Każdy z graczy posiada i kontroluje dwa rzędy, czyli 16 dołków po swojej stronie planszy.

Cel i zakończenie gry

Celem gry jest pozyskanie jak największej ilości kamieni przeciwnika. Koniec gry to sytuacja uniemożliwiająca wykonanie kolejnego ruchu. Następuje ona w chwili gdy jeden z zawodników nie posiada po swojej stronie planszy ani jednego dołka wypełnionego więcej niż jednym kamieniem. Zgodnie z główną zasadą gry, mówiącą o tym, że ruch można zacząć tylko ze swojego dołka pod warunkiem, że znajduje się w nim więcej aniżeli jeden kamień, przegrywa więc ten, kto pierwszy nie ma takiej możliwości.

Ruchy

Ruch w grze, składający się często z wielu etapów, polega na zabraniu z dołka, wypełnionego więcej niż jednym kamieniem, wszytskich kamieni i wrzucaniu ich (rozsiewaniu) pojedynczo dokolejnych swoich dołków, zgodnie z obranym lub ustalonym zasadami kierunkiem. Zabieranie kamieni z rzedu lub rzędów przeciwnika możliwe jest według okreslonych wariantem gry zasad.

Wiek graczy

Strategia, z jaką planujemy kolejne posunięcia, dodaje grze niepowtarzalnych walorów, a proste zasady gry czynią ją przeznaczoną dla wszystkich bez względu na wiek. Z uwagi na niebezpieczeństwo połknięcia kamieni gra nie jest dozwolona dla dzieci poniżej trzeciego roku życia. Górna granica wieku nie jest określona.

Czas gry

Jedna partia, w zależności od umiejętności graczy i czasu, jaki poświęcają oni na zaplanowanie jednego ruchu, trwa od 10 do 60 minut. Podczas gry w HusBao nie stosuje się zegarów ani taktometrów.

Zadania gry

Gra w HusBao rozwija umiejętność planowania i obmyślania strategii, posiada wiele pozytywnych dla gracza walorów. Więcej na ten temat w działach: dzieci / młodzież / dorośli / edukacja / terapia. W zależności od tego, kto, kiedy i dlaczego gra w HusBao, może być relaksem, rozrywką, sportem, jak i nauką powiązaną z edukacją i ćwiczeniami motorycznymi. Wszystkiemu temu towarzyszy jednak zawsze dobra zabawa.

Nasza oferta

Oferowane przez nas oryginalne ekskluzywne modele HusBao Samena wykonane są z jednego kawałka afrykańskiego drewna Samena Samenis. Do ekskluzywnego zestawu XL dołączyliśmy wyszukane, stosunkowo duże, kolorowe półszlachetne kamienie. Piękno natury sprawia, że otrzymują Państwo produkt ponadczasowy, stanowiący dla jednych grę, dla innych zabawkę, dla jeszcze innych bardzo zaskakujący swym wyglądem przedmiot, a może i mebel, stanowiący jednocześnie małe dzieło sztuki – część afrykańskiej kultury. Do każdej oferowanej przez nas gry dołączona jest, specjalnie opracowana instrukcja gry, oczywiście w języku polskim.

Życzymy miłej zabawy.

Wszystkie oferowane modele HusBao znajdą Państwo w dziale: Kup teraz

© 2008 Strona jest własnością Kryniewski Press&Media. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
HusBao kamykowa gra – to zastrzeżony słowno-graficzny znak towarowy

muzyka relaksacyjna Solitudes | muzyka relaksacyjna VTM | Avalon | reflections | Somerset Ent.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.