home | kontakt | formularze | partnerzy | dystrybutorzy | uśmiech dziecka | muzyka VTM |


Terapia antystresowa, rehabilitacja i leczenie

Ze względu na proste zasady gry oraz naturalne i bardzo atrakcyjne niespotykane u nas materiały, jakich użyto do wykonania każdego zestawu - jednolite, naturalne drewno Samena oraz przyciągające uwagę tybetańskie oraz peruwiańskie półszlachetne kamienie - gra HusBao może stanowić świetne narzędzie dydaktyczno-terapeutyczne z uwzględnieniem relaksacji.

Terapia antystresowa

Rozładowanie codziennego stresu może nastąpić w dwojaki sposób. Jednym z nich jest sport lub inny wysiłek fizyczny. Innym - relaks oraz zajęcie umysłu czymś nie związanym z codziennością. HusBao spełnia się jako samodzielny element terapii antystresowej, której doskonałym uzupełnieniem może być również profesjonalna muzykoterapia. W tym wypadku naturalną harmonię i wspaniały klimat wspomagać może stworzona przez Dana Gibsona, „ojca” profesjonalnej muzyki relaksacyjnej i terapeutycznej z elementami natury, kolekcja SOLITUDES.

Edukacja, terapia i rehabilitacja

Doskonałe efekty terapeutyczne i edukacyjne obserwuje się podczas pracy pedagogicznej w przedszkolach z wykożystaniem gry HusBao w przedszkolach, szkołach, placówkach szkolnictwa specjalnego, jak i ośrodkach terapii i rehabilitacji dzieci niepełnosprawnych. Już samo obcowanie dzieci z kamieniami półszlachetnymi oraz dźwięki, jakie wydają one, wpadając do dołków w planszy wykonanej z jednorodnego afrykańskiego drewna o stosunkowo niskiej masie własnej, sprawia, że kontakt z grą jest przyjemnością i zaciekawia każde dziecko bez względu na wiek, zainteresowania czy poziom rozwoju umysłowego. natura kolorowego półszlachetnego kamienia oraz proste zasady gry sprawiają, że każde dziecko samoistnie interesuje sie grą i poznaje jej zasady przez obserwację. Dzieci z problemami rozwojowymi szybko opanowują zasady gry HusBao, pinieważ mozna je prosto i bardzo ilustracyjnie pokazać na przykładach. Obrazy zapamiętywane w takich przypadkach są pod względem dydaktycznym dużo bardzeij pomocna aniżeli słowa. Gra HusBao może więc z powodzeniem stanowić zarówno doskonałe wyposażenie szpitali, sanatoriów jaki domów wczasowych oraz bawialni dla dzieci.

HusBao w terapii ADHD

Gra HusBao uczy, bawi, pomaga w koncentracji i sprawia, że dzieci, nawet te nadpobudliwe, wzorując się na swych zajętych grą rówieśnikach, chętnie próbują swoich sił, zamieniając energię fizyczną w umysłową. Rozładowanie dziecka cierpiącego na ADHD nie może sprowadzać się tylko do wysiłku fizycznego. Faza uspokojenia i relaksu jest jednym z ważniejszych elementów terapii. Bardzo korzystnie wpływają na psychike takich dzieci zabawy i gry klasyfikujące, uczące porządku i wymagające dłuższego skupienia. Proste i logiczne dla każdego dziecka zasady gry HusBao sprawiają, że dzieci podchodzą do niej w bardzo analityczny sposób. Podczas gry uczą się pracy w skupieniu i cierpliwości, stając się przy tym wspaniałymi obserwatorami. One najchętniej korzystają z zasady pozyskiwania 5 kamieni w ramach odszkodowania za błąd przeciwnika, który częsciej niż u innych nie umyka ich uwagi. Podczas gry osoby dorosłej z dzieckiem nadpobudliwym zasada ta w początkowej fazie terapii powinna być wykorzystywana jednostronnie. Osoba dorosła powinna nawet celowo robić błędy, sprawdzając w ten sposób stopień koncentracji dziecka. Drugim etapem terapii jest zwracanie uwagi na precyzję dziecka i jego ewentualne zamierzone lub też wynikające z nadpobudliwości błędy. Te będzie nam łatwo rozpoznać, ponieważ nie będą one zawierać logiki. Fakt zauważenia zamierzonego błędu, wynikającego ze strategii, powinien być powodem do radości terapeuty, który w ten sposób zmusił małego pacjenta do analitycznego myślenia, liczenia i przewidywania. Powinien on to postrzeżenie przemilczeć i zastanowić się, w jaki sposób będzie on mógł w przyszłości kierować dalszym rozwojem dziecka bez zniechęcania go do gry bez małych oszustw. Proszę pamiętać, że gra z osobą dorosłą jest dla dziecka pewnego rodzaju wyzwaniem i zmierzeniem swoich sił. HusBao nadaje się do tego wspaniale, ponieważ nie daje ono automatycznie przewagi osobie dorosłej. Nieskończona ilość możliwości i odpowiedzi na ruch przeciwnika sprawia, że gracze pozostają sobie prawie zawsze równi.

Zainteresowanie dziecka nadpobudliwego umysłową grą strategiczną wymaga do dorosłych pewnego zaangażowania i nie może stanowić jedynego elementu terapii. Wprowadzenie HusBao do terapii domowej jest jednak łatwe do realizacji, ponieważ w chwili gdy dorośli zrobią z gry wieczorny rytuał, dzieci, wzorując się na dorosłych same zainteresują się grą, która może stanowić dla nich pewnego rodzaju nagrodę lub akt równości, na który wszystkie chętnie czekają.

Większość dzieci przy zastosowaniu odpowiedniej chociażby zachowawczej terapii, wyrasta z ADHD. Warto jednak pamiętać, że bez mądręgo, odpowiedzialnego podejścia do takiego dziecka może dojść do nieodwracalnych zmian w jego psychice. Dlatego też, jeśli jako rodzice zauważymy trudne do opanowania, powtarzające się sytuacje nie czekajmy, poszukajmy niezwłocznie pomocy specjalisty.


Do muzykoterapii, nie tylko podczas gry w HusBao, polecamy wybrane pozycje z kolekcji SOLITUDES:
Anioły Morza, Duch Ziemi, Ucieczka od stresu, Tao, Tybetański cud, Ucieczka do Świata Zen, Naturalna Terapia Antystresowa I, Naturalna Terapia Antystresowa II, Naturalna Relaksacja.
Wszystkie wyżej wymienione płyty można zakupić w naszym sklepie internetowym www.solitudes.pl
Przy zamawianiu płyt wraz z grą koszty wysyłki ograniczone są zazwyczaj do kosztów wysyłki gry. W tym celu należy dopisać na zamówieniu adnotację „HusBao” lub skontaktować się telefonicznie z naszym działem sprzedaży pod numerem 077 423 14 05. .
Oto linki do wybranych z obszernych kolekcji płyt CD:

Anioły Morza

Duch Ziemi

Ucieczka od stresu

Tao

Tybetański Cud

Ucieczka do Świata Zen


Naturalna Terapia Antystresowa I


Naturalna Terapia Antystresowa II


Naturalna Relaksacja

© 2008 Strona jest własnością Kryniewski Press&Media. Wszystkie prawa autorskie zastrzeżone
HusBao kamykowa gra – to zastrzeżony słowno-graficzny znak towarowy

muzyka relaksacyjna Solitudes | muzyka relaksacyjna VTM | Avalon | reflections | Somerset Ent.

Zgodnie z art. 173 ustawy Prawa Telekomunikacyjnego informujemy, że używamy pliki cookies w celach: świadczenia usług, reklamy, statystyk. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Zawsze możesz zmienić te ustawienia. szczegóły znajdziesz w Polityce Cookies. Kliknij tutaj, aby wyrazić zgodę i ukryć komunikat.