Gry wideo

Czy można zarabiać grając w gry komputerowe?

Podobno każdy sposób na zarabianie pieniędzy jest dobry. A jeśli jeszcze robi się to, co lubi, to już w ogóle nie spędza się na pracy ani chwili. Możesz obstawiać różne dyscypliny sportowe, takie jak jazda na rowerze, o których ogólnie możesz przeczytać na rzeszowska24.pl i nadal wygrywać gotówkę. Możesz także grać w gry o wygrane – tak chyba jest wtedy, gdy jest się fanem gier komputerowych. Form zarabiania na graniu w gry jest bardzo wiele.

Jak zarobić na graniu?

Jednym z najpopularniejszych sposobów na zarabianie na graniu w gry jest udział w turniejach. Są one bardzo liczne (początkujący łatwo znajdą w sieci bogate spisy nadchodzących wydarzeń) i obejmują przeróżne typy gier – nie tylko komputerowych. Warto jednak pamiętać, że jak to z turniejami bywa – nie o to chodzi, by wziąć w nich udział prosto “z ulicy”, tylko trzeba się solidnie przygotować, a najlepiej po prostu być fanem danej gry i w nią grać od lat. Jak wiadomo, im popularniejsza dana gra, tym więcej turniejów. Znane tytuły turniejowe to choćby “War of Warcraft” czy “League of Legends”. Mając aspiracje do zwyciężania w turniejach gier trzeba wiedzieć, że najlepiej poświęcić się jednej grze – zgodnie z hasłem, że “jak się jest od wszystkiego, to się jest od niczego”.

Większość metod zarabiania na graniu wiąże się po pierwsze – i oczywiste – z dużym zaangażowaniem czasowym w granie oraz umiejętnościami. Na przykład sprzedawanie postaci z gier. Im lepiej rozwinięta jest dana postać, im więcej ma wartościowych przedmiotów, im większe doświadczenie zdobyła, tym więcej można za nią zainkasować. To jednak wymaga czasu spędzonego na graniu i rozwijaniu bohatera. Podobnie jest z tzw. dropieniem przedmiotów. Możemy grać w jakąś grę i szukać wartościowych itemów, które następnie odsprzedajemy innym graczom. Tu również zasada jest ta sama: im rzadszy i bardziej pożądany przedmiot, tym drożej można go sprzedać.

Za pomocą specjalnych apek

Jednym ze sposobów jest korzystanie z różnych aplikacji, jak na przykład AppLike, którą można pobrać bezpośrednio ze sklepu Google na urządzenie z Androidem. Aby zarobić wystarczy grać w gry, które oferowane są w ramach tej aplikacji. Użytkownik ma do dyspozycji wiele różnych gier, przy czym na jednych można zyskać więcej, na innych mniej. Grając w wybrany tytuł zyskuje się punkty, które po zebraniu określonej liczby można wymienić na realne pieniądze, wpłacane na konto PayPal. Nie są to co prawda kolosalne sumy, ale dla osoby, która i tak lubi spędzać czas na grach, to zawsze jest dodatkowa kasa. Wymiany punktów dokonać można od 2 złotych, na które uzbierać trzeba około 4500 punktów. Zebranie ich trwa około godziny, zatem stawka ta raczej do solidnych nie należy. Trzeba też pamiętać, że gdzieś przecież musi być jakiś haczyk. Czy instalując apkę nie musimy wyrazić zgody na dostęp do danych na naszym urządzeniu? No właśnie… Jak mówią: nie ma nic za darmo.

To tylko kilka znanych sposobów na zarabianie na graniu. Internet jest prawdziwą skarbnicą innych sposobów, które warto przetestować, by znaleźć ten, który najbardziej nam odpowiada.